John Company

949 Kč
Skladem (1 ks)
V průběhu své dvěstěpadesátileté historie se britská Východoindická společnost rozrostla v jednu z nejvlivnějších obchodních a politických organizací na světě. Její zisky katapultovaly britské impérium mezi světovou špičku a formovaly osud významných národů tohoto světa. Její cesta k úspěchu však nebyla procházka růžovou zahradou. Společnost se zmítalav konfliktech zájmů a bojovalao přežití jak s domácími, tak se zahraničními nepřáteli.
 
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Záměrem hry John Company je vyprávět příběh Východoindické společnosti pohledem zevnitř. Hráči budou své rodiny provádět historií Společnosti a snažit se během hry získat co největší kus vlivu, moci a prestiže. Cíl hry je jednoduchý: využijte Společnost a její obchody k tomu, abyste pro svou rodinu získali co nejvýhodnější společenské posty doma v Anglii. Za tímto účelem budujete kariéru členům své rodiny a snažte se poskytovat své služby ostatním výměnou za teplá místečka v Londýně či za pohodlí koloniálních úřadů. Hráči budou bok po boku ovládat Společnost a čelit výzvám v podobě omezeného rozpočtu a nevyhnutelného střetu zájmů. Měl by guvernér zahájit válečné tažení, aby rozšířil državy Společnosti, nebo raději investovat do infrastruktury? Anebo bude možná vůbec nejlepší všechny vybrané daně vložit do rekonstrukce jeho letního sídla na anglickém venkově…
 S postupem hry může Společnost čelit také otevřeným povstáním v Indii nebo přímo zániku, který podporují čím dál smělejší pokusy o regulaci Společnosti britskou vládou. Je dokonce možné, že Společnost přijde o svůj monopol na dovoz zboží z Indie a hráči budou moci založit vlastní soukromé firmy, ve kterých budou pokoušet štěstí. Každá partie přináší plejádu možností vytvářených převážně rozhodnutími, která učiní sami hráči. Navíc je možné si herní zážitek okořenit využitím pravidel pro jednu ze čtyř turnajových variant, které mohou být odehrány každá zhruba do dvou hodin. Hra nabízí také plnou kampaňovou variantu, která hráče provede lety 1710–1857 v rámci jednoho večera.
 John Company se inspiruje sérií her Lords Phila Eklunda a nabízí ekonomický sandbox ve stylu hry Republic of Rome, přičemž její pravidla jsou nesrovnatelně jednodušší. Díky mnoha způsobům, jak se John Company naučit hrát, se jedná o velmi přístupnou hru.
 
Obsah balení:
  • oboustranná herní deska
  • sešit pravidel
  • 120 kostek (členů rodin)
  • 30 lodí
  • 30 žetonů zboží
  • 60 disků herních peněz
  • 20 disků uzavřených úřadů a splněných objednávek
  • 60 karet (6 karet hráčů, 8 karet regionů, 8 karet provinčních úřadů, 19 karet událostí a 18 karet ocenění, 1 karta postmonopolu)
  • 10 šestistěnných kostek
  • 5 kostek ukazatelů

Doplňkové parametry

Kategorie: Společenské hry
Typ: základní hra
Jazyk: čeština
Věk: 12+
Minimální herní doba v min.: 60
Maximální herní doba v min.: 300
Minimální počet hráčů: 1
Maximální počet hráčů: 6
Vydavatel: Fox in the Box

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: