Ticket to Ride: USA 1910

419 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Rozšíření ke hře Ticket to Ride.
Hra není v češtině.

Detailní informace

Detailní popis produktu

All aboard for a new adventure across the North American continent. If you're ready to travel, this exciting new expansion is ready to give you a new Ticket to Ride!

Ticket to Ride® - USA 1910 is a new card expansion for the original Ticket to Ride board game. It consists of 181 new large format cards (the same size as Ticket to Ride Europe and Märklin), that include: 35 new Destination Tickets, a new GlobeTrotter bonus card for completing the most tickets, plus a complete replacement deck of all the cards from the original game deck.

Also included is a new rulebook that gives Ticket to Ride players three new ways to play the game including 1910 rules - games using only the new Destination Tickets; the Mega Game, featuring all the tickets; and Big Cities, which uses only tickets to certain large cities.

The USA 1910 cards and rules variants will really change your strategies and tactics when you play Ticket to Ride. They will surprise even long-time veteran railroaders and bring hundreds of hours of new fun to your family and friends. So hop on board and discover... a whole new ride with Ticket to Ride - USA 1910!

This product is an expansion for the Ticket to Ride® boardgame, not a stand-alone game. An original copy of Ticket to Ride® is required to play.

Doplňkové parametry

Kategorie: Společenské hry
Typ: rozšíření
Jazyk: angličtina
Věk: 8+
Minimální herní doba v min.: 30
Maximální herní doba v min.: 60
Minimální počet hráčů: 2
Maximální počet hráčů: 5
Vydavatel: Days of Wonder
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: