T.I.M.E. Stories

Detailní popis produktu

Související odkazy

BoardGameGeek

Zatrolené hry

Doplňkové parametry

Kategorie: Společenské hry
Typ: základní hra
Jazyk: angličtina
Herní doba (min): 90
Počet hráčů: 2–4
Věk: 12+
Vydavatel: Space Cowboys
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 5.11.2017
+ Neotřelý, unikátní herní princip
+ Kooperativní, hráči hrají spolu proti hře
+ Velmi zábavná, zajímavá, detektivní hra
+ Vyřešení závěrečného hlavolamu mi přišlo hodně těžké, ale máte-li rádi hlavolamy, určitě budete nadšeni
+ Luxusní insert; snad nejlepší, co jsem zatím viděla - předpokládá, že to neodehrajete na jedno posezení a hra se dá během hraní v jakémkoli momentu přerušit a schovat, a při příštím vytáhnutí pokračujete tam, kde jste skončili.
- Nutno stále dokupovat rozšíření, jinak pouze na jedno použití
- V češtině NEEXISTUJÍ rozšíření - další scénáře, takže vydání základní hry v češtině mi přijde úplně k ničemu a je to nesmyslná investice do něčeho, co nebudete moci dále nikdy použít.

Ve hře jste agenti cestující v čase, abyste vyřešili nějakou záhadu. Máte omezený časový úsek, v jakém to musíte stihnout, po jeho naplnění se vše resetuje a vrátí na začátek, takže se musíte vydat na misi znova a poučeni z předchozích chyb být tentokrát efektivnější. Jakmile záhadu vyřešíte, se hrou je konec, už se nikdy nedá hrát znova (pokud neutrpíte zvlášť závažnou ztrátu paměti), a je třeba koupit rozšíření, čili nový příběh, který jako agenti budete řešit. K tomu tuto základní hru opět budete potřebovat. Spousta lidí je hodně odrazena investicí kolem 1000 kč za hru, kterou můžou hrát jen jednou, ale slyšela jsem přirovnání ke koupi dvd přehrávače, do kterého se taky musejí kupovat filmy, aby to k něčemu bylo, a to bych řekla že je velice trefné přirovnání. Hra je obrovská zábava, zážitek, který za to stojí (podobně jako lístek do kina, do aquaparku... kdy si odnesete taky jen zážitek, a stojí vám to za to). Výhodou je, že když vás hra neosloví, můžete ji poslat dál, protože hraním se nijak neznehodnocuje, nic se tam nelepí a pod., takže vaši přátelé/rodina si ji po vás můžou užít stejně, popř. ji lze stále za dobrou cenu prodat. Velký problém vidím v tom, že ačkoli hra existuje v češtině, tak rozšíření (zatím??) ne, takže nechápu, proč vydavatel vůbec investoval do překladu základní hry, když se k ní nedají sehnat scénáře. Jelikož kupovat přehrávač, do kterého neexistují disky, je úplný nesmysl, koupili jsme anglickou verzi; naštěstí nás to jazykově neomezuje. Ne každý ale umí anglicky (a jazyk je zde při pátrání a luštění celkem klíčový), takže škoda.