Gugong Panjun CZ+EN

Novinka Předobjednávka
Značka: Tlama Games
719 Kč
předobjednávka září

Čína, 1571. I přes počáteční nadšení se císař brzy přestal věnovat státnickým povinnostem a začal se více oddávat vlastnímu potěšení. Trávil stále více času mimo Zapovězené město, ve svém letním paláci, daleko od hlavního města, a užíval si společnosti dvorních dam. Také si začal zvykat na stále luxusnější dary od svých poddaných. Jenže obliba císaře pomalu začala slábnout. Chudí poddaní museli stále častěji vypomáhat na císařských projektech, nevole lidu rostla a vedla k nepokojům. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto rozšíření přináší do hry Gugong 4 moduly, které můžete volně kombinovat. Dva z nich představují nové lokace na herním plánu (Letní palác a Vzpoura rolníků), zatímco zbylé moduly osvěží vaše partie novými mechanismy (Schody do paláce a Bonusové dekrety a karty darů). 

Hra Gùgōng vychází z korupčních zvyků v Číně 16. století. Ujímáte se role mocných čínských rodin, které se snaží "výměnou darů" s úředníky získat vliv a moc. Karta daru, kterou nabízíte musí mít vyšší hodnotu než ta, kterou si berete zpět. To vás nutí ke strategickým rozhodnutím, kterou akci chcete dané kolo provést a za jakou cenu. Budete cestovat po Číně, plavit se po Velkém kanálu, nakupovat vzácné nefrity, podílet se na stavbě Velké zdi, získávat výhody pomocí výnosů, které prosadíte. Budete ovlivňovat hru intrikami, až nakonec se vám dostane audience u samotného císaře. Pokud se to podaří pouze jednomu hráči, vyhraje. Pokud více hráčům, pak z nich zvítězí ten s více body.

Pravidla jsou v češtině a angličtině. Herní materiál je jazykově nezávislý. 

 

Herní materiál:

 

Letní palác
1 herní deska "Letní palác"
1 přehledový proužek
3 žetony cestování
3 karty darů
2 žetony dekretů
20 neutralních služebníků
10 nefritů
5 dvorních dam
3 oblíbené dary

Vzpoura rolníků
1 game board "Peasants"
5 žetonů cestování
3 karty darů
2 žetony dekretů
5 bid tokens
10 cardboard peasant revolt tokens

 

Schody do paláce
1 přehledový proužek
10 palácových cest

 

Bonusové dekrety a karty darů
2 žetony cestování
6 karet darů
2 žetony dekretů

 

 

Poznámka o vydání: Jde o anglickou verzi s plnohodnoutnou češtinou navíc. Krabice je původní anglická. Na dně krabice je pod folií list v češtině. Hra obsahuje anglická a česká pravidla.

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové a karetní hry
Typ: základní hra
Jazyk: čeština, angličtina
Herní doba (min): 60-90
Počet hráčů: 1-5
Věk: 12+
Vydavatel: Tlama Games

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: